Projekt „Nauka pełna energii”

Utworzono dnia 13.11.2023

Po raz drugi wystartowaliśmy w ogólnopolskim projekcie organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Jest to już VIII edycja programu oświatowego dla szkół. Tematem przewodnim tego roku jest „Nauka pełna energii”. Projekt realizowany jest pod patronatem MEiN.

Uczestnicy zdobędą wiedzę o wielu różnych rodzajach energii a także poznają postacie różnych współczesnych naukowców i specjalistów z dziedziny energetyki. Projekt ten składa się z 12 fascynujących etapów, dotyczących różnych rodzajów źródeł energii konwencjonalnej (spalanie paliw nieodnawialnych takich jak węgiel kamienny, brunatny, gaz ziemny, ropa naftowa), i odnawialnych źródeł energii w tym energia wiatrowa, słoneczna, wodna, geotermalna, biomasy oraz energia atomowa i energia przyszłości. Zadania tego w naszej szkole podjęły się dwa koła: „Kwant” – klasy piąte i „Przyrodnik” – klasy siódme.

Przed nami bardzo trudne wyzwania, które będą realizowane poprzez różne formy: doświadczenia, warsztaty, filmy, wyjazdy edukacyjne, gazetki szkolne, audycje radiowe, publikacje, quizy oraz  spotkania z osobami, które na co dzień związane są z tegorocznym tematem projektu.

Comiesięczne dokonania członkowie kół wraz z opiekunami raportują organizatorom projektu, a zwieńczeniem działań będzie praca konkursowa na wybrany temat.

Celem podejmowanych działań jest poznanie wszystkich rodzajów energii, oraz ich wpływu na życie ludzkości, rozwój przemysłu oraz poszukiwania energii przyszłości. Pełni entuzjazmu jesteśmy na początku tej przygody.

Nasi bohaterowie to:

Koło „KWANT” opiekun Natasza Kemnitz-Wienke

Koło „PRZYRODNIK” opiekun Maria Ewertowska-Szygenda

Opiekunowie życzą wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i dużo satysfakcji z udziału w projekcie.